30 Ağustos Zafer Bayramı

29/08/2018

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın tarihe damgasını vurmuş eşsiz bir kahramanlık örneği olduğunu vurgulayan Başkan Kul, "30 Ağustos 1922 tarihi ordumuzun onurlu direnişi ve vazgeçilmez vatan sevgisini tüm dünyaya gösterdiği tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

Ulusumuzun, Malazgirt Meydan Muharebesi’nden Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları’na kadar en zor koşullar içinde bile bağımsızlığını korumuş olması, birliğimizin, geleceğimizin ve gücümüzün güvencesidir.

Türk ulusunun ordusuyla tek bir yürek ve yumruk halinde birleşerek gösterdiği cesaret, kahramanlık ve vatan sevgisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yükselişindeki en sağlam yapı taşlarındandır.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gösterdiği büyük kahramanlıklarla, vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı mücadeleler vermiştir.

Bu vesileyle başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve vatan için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler