Anafartalar ve Saray Caddesinde Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor

24/07/2017

Samsun'un Terme İlçesi'nde Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş (YEDAŞ) tarafından ilçenin bazı cadde ve sokaklarında elektrik hatlarının yeraltına indirilmesi çalışmaları devam ediyor.

Terme ilçesinde elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarına Saray ve Anafartalar caddelerinde devam ediliyor. Belediye Başkanı Şenol Kul, görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve elektrik iletimini daha güvenli hale getirmek amacıyla çalışmaların devam ettiğini, alt yapısı tamamlanan yollarda üst yapı çalışmalarına başlanacağını müjdeledi.

 

TERME YENİDEN DİZAYN EDİLİYOR
Çalışma yapılan mahallelerde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Şenol Kul, “Biz çalışmalarımızı hep geleceğe yönelik olarak sürdürüyoruz. Terme’yi sil baştan adım adım yeniden dizayn ediyoruz” dedi.

 

ÇAĞDAŞ KENT YOLUNDA EN ÖNEMLİ ADIM
Göreve geldikleri ilk günden itibaren zamanı ve kaynakları en iyi şekilde kullanarak, halka hizmetin en iyisini sunmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyleyen Kul, “Üst yapısı yapıldıktan sonra tekrar yolların bozulmaması için ilçemiz mahalleleri ve caddelerinde elektrik hatlarının yer altına alınmasını YEDAŞ yetkililerine ilettik. Kurum yetkilileri gerekli incelemelerini yaptılar. Önümüzdeki günlerde diğer mahalle ve caddelerimizde elektrik hatlarının yer altına alınma işi inşallah devam edecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla, ilçenin çağdaş kent görünümüne kavuşturulmasında önemli bir adım atılmış olacaktır. Saray ve Anafartalar caddelerimizde devam eden bu çalışmalar ilçemize hayırlı olsun" diye konuştu.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler