Başkan Kul Koltuğu Devretti

21/04/2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, makam koltuğunu Terme Ahmet Ersoy İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Muhammet Enes Özen’e devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle öğrencilerin makam ziyaretleri gerçekleşti. Ahmet Ersoy İlkokulu Müdürü Münir Yüksel Başkanlığında, Sınıf öğretmeni Ergün Esen ve okul öğrencilerinden Muhammet Enes Özen Başkan Kul’u ziyaret etti. Kul makamını öğrenci Muhammet Enes Özen’e devretti.

Kısa bir süreliğine belediye başkanı olan minik Muhammet Enes, Başkan Kul’a eğitim ile ilgi sorular sordu. Öğrencinin sorduğu soruları yanıtlayan Kul, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuz. Çocuklarımızın özgür düşünceli, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Ben öğrencilerimize ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyor, bayramlarını da şimdiden kutluyorum" dedi.

 

YARININ BAŞKANLARI, VALİLERİ
Temsili olarak teslim ettikleri makamlara yarın çocukların oturacağını belirterek minik Muhammet Enes’ten yapılması istenilen talepleri tek tek not alan Kul “Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Yarının belediye başkanları, milletvekilleri, valileri, işadamları onlar olacak. Bu makamları onlar yönetecek. Bize düşen görev onları bu makamlara en güzel şekilde hazırlamak ve yetiştirmektir. Bu yüzden çocuklarımız için ne yapsak azdır. Terme Belediyesi olarak her zaman üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz.” dedi.

Makam ziyareti sonunda Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ziyarette bulunan öğrenci ve öğretmenlere günün anısına çeşitli hediyeler verdi. Ziyaretçiler başkan Kul’a çiçek takdim etti.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler