Başkan Kul Mevlid Kandilini Kutladı

29/11/2017

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun’luların ve tüm İslam Âleminin Mevlit Kandili’ni kutlayarak, “Bu kutlu gün ve mübarek geceler; kardeşliğin, hoşgörünün en yükseğe çıktığı zamanlardır” dedi.

Mevlid Kandili’nin; tüm İslam Âlemine sağlık, mutluluk, huzur ve refah getirmesini dileyen Başkan Kul mesajında şu ifadelere yer verdi: "Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Mevlid Kandili, Peygamberimizin yaşayışını, Hadis-i Şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. 

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güzel örnekler vardır. Mevlit Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz.

Bu mübarek gecenin tüm dünyada barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyor; hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler