Başkan Kul’dan Okul Kermesine Destek

16/01/2018

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Fatih İlkokulu’nda düzenlenen kermese katıldı. Eğitimde birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Başkan Kul, “İnşallah çocuklarımızın eğitimi için hep birlikte, dayanışma içinde birbirimize destek olarak yavrularımızı daha güzel bir geleceğe taşıyacağız” dedi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Belediye Başkan yardımcısı Sezai Uzun ile birlikte Fatih İlkokulu’nda okulunun giderlerini karşılamak için Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kermese katıldı. Başkan Kul, organizasyon ve okula katkılarından dolayı Okul Müdürü Ahmet Ali Güneysu ve Okul aile birliği başkanı İlmiye Diktaş, dernek yöneticileri Şerife Sarı, Emine Kuru, Şükriye illik, Selvi Eyi ve duyarlı tüm öğrenci velilerine teşekkür etti. Kermeste, veliler ve öğretmenler birbirinden güzel pasta ve börek ve yemek çeşitlerini satışa çıkardı.

 

“DİKTAŞ: BAŞKANIMIZ GÜÇ VERDİ”

Kermeste konuşan Okul Aile Birliği Başkanı İlmiye Diktaş, "Bu okulumuzda ikinci kez kermes düzenliyoruz. Kermesten elde edilen gelir okulumuzun ihtiyaçları için kullanılacaktır. Terme Belediye Başkanımız Şenol Kul’un okulumuzu ziyaret ederek destek vermesi bizlere ayrı bir güç verdi. Kendilerine eğitime olan katkıları ve katılımlarından dolayı okul aile birliği adına teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“EĞİTİM DEYİNCE AKAN SULAR DURUR”

Yapılan çalışmalar hakkında okul yetkililerden bilgi alan Başkan Kul’a çocuklar büyük ilgi gösterdi. Eğitim için her şeyi yaparız diyen Başkan Kul, “Okul, eğitim denince her şey durur, akan sular durur. Geleceğimiz, çocuklarımız ve gençlerimiz düşüncesiyle bizler de elimizi taşın altına sokuyoruz. Okul ve aile dayanışmasının en güzel örneklerinden birini sergilediğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Kültürümüzün ve dinimizin temelinde yardımlaşma vardır. Bu tür organizasyonlar hem kazanmayı hem de yardımlaşma, paylaşma kültürümüzü destekler. Devletimiz ve bizler imkanlarımız dahilinde eğitime sürekli destek oluyoruz. Velilerimizin de çorbada bizimde tuzumuz olsun düşüncesiyle çaba harcaması sevindiricidir. Herkes gücü nispetinde hayırlı işlere ortak olmalı. Kermesimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kermesi gezdikten sonra okulu da ziyaret eden Şenol Kul, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Başkan Kul, özellikle minik öğrencilerin ricasını geri çevirmeyerek çok sayıda hatıra fotoğrafı çektirdi.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler