Başkan Kul’un Gurur Günü

09/06/2017

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Kozluk Belediye Başkanlığı döneminde temeli atılan ve bu yıl ikinci kez öğrenci alımı yapan, Kozluk OVM Fen Lisesindeki öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Törende konuşan Kul, “Okulun kurulmasında eski Kozluk Belediye Başkanı ve bir hayırsever olarak bu manzarayı görünce inanın çok gurur duydum ve çok duygulandım” dedi.

Kozluk OVM Fen Lisesi bahçesinde gerçekleşen karne törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Samsun OVM Elektrik Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Terme ilçe protokolü, öğrenci velileri ve okul öğrencileri katıldı.

Okul sezonunun sona erdiği ve karnelerin dağıtıldığı programa katılan Samsun Valisi İbrahim Şahin’i Kozluk OVM Fen Lisesinde öğrenciler çiçeklerle karşıladı. Protokol yerini aldıktan sonra halk oyunları gösterileri ile başlayan programda saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. İlk iki yılı başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirten Okul Müdürü Sait Tuğ, “Kazasız belasız bir sezonu daha geride bıraktık, öğrencilerimize ve velilerimize yaz döneminde iyi bir vakit geçirmelerini diliyorum" şeklinde konuştu.

 

GURUR DUYDUM, DUYGULANDIM
“Buraya bu okul başlanırken 20 dönüm olarak verdiğimiz yer şimdi 50 dönüm üzerine kuruldu” diyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, " Bugün bu okul için çok önemli bir gün ama benim için daha da önemli bir gün. Bu okulu kurarken çok sıkıntı çektik ama sonunda böylesine güzel bir okul yaptık. Okulun kurulmasında eski Kozluk Belediye Başkanı olarak hem de bir hayırsever olarak bu manzarayı görünce inanın çok gurur duydum ve duygulandım. Öğrencilerimiz sadece burada ders yapmıyorlar. Spor ve sosyal aktiviteler de yapıyorlar. Öğrencilerin faydalanacağı her şey mevcut burada. Biz sorgulayan, araştıran, geleceği, hedefi olan gençler istiyoruz. Siz sorgulayacaksınız, öğreneceksiniz, hedefler ortaya koyacaksınız. Çünkü bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Bu en değerli günde bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür derim” diye konuştu.

 

BÖYLE GÜZEL OKULDA OKUMAK HERKESE NASİP OLMAZ
“Böyle güzel bir okulda okumak herkese nasip olmaz” diyen Samsun Valisi İbrahim Şahin ise şunları söyledi: “Yeşillikler içinde doğayla baş başa ve en önemlisi yatılı olan bir okul. Ben de altı yıl yatılı bir okulda okudum. Bunun faydalarını da gördüm. Sizler başarılı oldukça ülkeniz başarılı olacak. Sizler geleceğinizi şimdiden şekillendiriyorsunuz. Buradan güzel bir üniversite ve iyi bir kariyer olur inşallah. Tüm bunların yanında mutlaka yabancı dil İngilizce, bir tane yetmez birkaç yabancı dil. Kitap okuyun demiyorum sizler zaten klasik kitaplar okuyorsunuz ben bunu biliyorum.”

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi ve ardından sınıflara geçilerek protokol üyeleri öğrencilere karnelerini dağıttı.

Benzer Haberler