Bin Sülün Terme’de Doğaya Salındı

10/09/2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü tarafından Gölardı Simenlik Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda düzenlenen törenle sülünler doğaya salındı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen törende bin sülün doğayla buluştu.

Bin adet sülünü doğaya bıraktıklarını söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, "Sülün Samsun bölgemizin karakteristik kuşlarından birisi. Maalesef nesli tükenmekte olan türlerden. Amacımız bu kuşları çoğaltarak neslini devam ettirmek. Kuluçka bölgelerini Terme’de Milli Park olan bu bölgeye aldık. Bundan sonra sülünler burada üretilip doğaya salınacaklar. Avcı arkadaşlardan ricamız lütfen sülünlere yaşama şansı versinler, merhametli olsunlar" şeklinde konuştu.

Nesli tükenmekte olan Sülün kuşlarının çoğalması için yapılan bu etkinlikte yaban hayatının korunması  konusunda hassas olunması gerektiğinin vurgusu yapıldı.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler