Dere Yatakları ve Kanallara Çöp Atmayın

22/06/2017

Samsun’un Terme ilçesinde etkili olan sağanak yağış bazı mahallelerde hayatı olumsuz etkiledi. Bu bölgelerde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Şenol Kul, derelerin temizliği konusunda vatandaşların duyarlı olması gerektiğini dile getirilerek, “temiz bir çevre için halktan destek bekliyoruz” dedi.

Terme ilçesinde etkili olan sağanak yağış bazı mahallelerde hayatı olumsuz etkiledi. İlçenin DSİ yatırımlarının devam ettiği, Evci Mahallesi merkezinden yeni yapılan köprünün kalıpları selde zarar gördü.

Belediye Başkanı Şenol Kul, yağışın etkili olduğu mahalleleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi. Dere yataklarında incelemelerde bulundu. Bazı mahalle yollarında ciddi bozulmalar meydana geldiğini belirtti.

 

‘ATILAN ÇÖPLERİN ZARARINI HEPİMİZ ÇEKİYORUZ’
Fındık bahçesinde temizlik yapan vatandaşların atıklarını yakmaları ve dere yataklarına atmamaları konusunda da uyarılarda bulunan Başkan Kul, “Ne yazık ki bazı vatandaşlarımız dere yataklarını adeta bir çöplük alanı gibi kullanıyor. Eskiyen ev eşyası ve araba lastiğinden tutunda pet şişelere, inşaat ve bahçe atıklarına kadar aklınıza gelecek her tür eşyayı dere yatakları ile kanallara atıyorlar. Aşırı yağışlarda bu atıklar dere yataklarının tıkanmasına ve sel baskınlarının gerçekleşmesine neden oluyor. Vatandaş olarak ilçemize yapılan bu hizmetlerin değerini bilmeliyiz ve sahip çıkmalıyız. Unutulmamalıdır ki, bunlar bizim ortak malımızdır, vergilerimizle yapılan hizmetlerdir” dedi.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler