Samsun Öğrenci Meclisi İlk Toplantısını Terme’de Yaptı

24/12/2017

Samsun öğrenci meclisini ilçesinde ağırlayan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Geleceğimizin mimarları olacak çocuklarımızın eğitim ve sosyal hayatlarına katkıda bulunmak, yalnızca bireylerin değil ülkemizin gelişimi ve kalkınmasına destek olmaktır. Gençlerimize destek olmak, bizlerin en büyük sorumluluğudur” dedi.

6 Aralıkta yapılan seçimle Samsun Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilen Terme Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Ayhan Demirci’nin Başkanlığında Samsun Öğrenci Meclisi ilk toplantısını Terme’de yaptı.

TBMM İle Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Protokolle Yürürlüğe Konulan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında 6 Aralık günü samsunda yapılan seçimle Samsun Öğrenci Meclisi Başkanlığına Terme Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Ayhan Demirci seçildi. Ayhan Demirci Başkanlığında Samsun Öğrenci Meclisi ilk toplantısını Terme’de yaptı.

 

ÇALIŞMA PROGRAMI BELİRLENDİ
Yaklaşık 40 öğrencinin katıldığı program sabah kahvaltısı ile başladı. Öğrenciler daha sonra Terme Hüseyin Tekin Kent Ormanı ve Kozluk OMV Fen Lisesini gezdi. Terme Kent Konseyi toplantı salonunda toplantılarını yapan öğrenciler Samsun Öğrenci Meclisinin çalışma ve toplantı programını belirledi.

 

BAŞKAN DEMİRCİ TEŞEKKÜR ETTİ
Samsun Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçilen Terme Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Ayhan Demirci Başkan Şenol Kul’a teşekkür ederek, “Samsun İl Meclis Başkalığı seçimleri öncesinde benden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanım Şenol Kul’a, hocalarıma Terme Kent Konseyi Başkanı Adnan Atik’e, Terme Kent Konseyi Gençlik meclisi Başkanı Alperen Tecir ve en büyük desteği sunarak bana oy veren siz öğrenci kardeşlerime teşekkür ederim” dedi.

 

BAŞKAN KUL ÖĞRENCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul öğrencilerin yaptığı toplantıya katılarak, öğrenciler ile sohbet etti. Başkan Kul, “Öğrencilerimizi geleceğe taşımak, demokrasi kavramını aşılamak anlamında öğrenci meclisleri çok değerli bir proje. Samsun il Öğrenci Meclisi Başkanının da Terme ilçemizden seçilmesi bizler için gurur verici. İlçemizde son yıllarda eğitim alanında önemli adımlar attık. Biliyorsunuz 2019 yılına kadar Milli Eğitim Bakanlığımız Tüm Türkiye’de tekli eğitime geçmek için mücadele veriyor. Biz de Terme ilçesinin tamamında tekli eğitime geçerek bunu Samsun ilinde başaran ilk ilçe olduk. Yapacağımız yatırımlarla ilçemizdeki eğitim seviyesini daha da arttıracağız. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onların toplumsal değerleri, demokrasiyi bu yaşlarda öğrenmeleri bizleri gururlandırıyor. Biz her zaman öğrenci kardeşlerimizin yanındayız. Samsun’un her ilçesinin kendine özgü bir güzelliği var. Sizlerde ilk toplantınızı Termemizde yaparak Termemizin güzelliklerini görmüş oldunuz. Bizler önce yaşadığımız ilçelerin, ilin güzelliklerinin farkına varacağız ki daha sonra Türkiye’ye ve sonrasında dünyaya bakalım.” Şeklinde konuştu.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler