Terme Protokolü Şehit Ailesini Ziyaret Etti

08/05/2018

Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte Şehit piyade onbaşı Sedat Mekan’ın, Terme Hüseyinmescit Mahallesinde bulunan baba evine giderek, şehit ailesine başsağlığı ve taziye ziyaretinde bulundu.

Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte Şırnak’ta Kuyu Tepe üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Onbaşı Sedat Mekan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette şehidin baba evinde Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Ailesi İstanbul’da ikamet eden Şehit Sedat Mekan için Yenibosna Küba Camii’nde cenaze töreni düzenlenmiş ve istanbul’da son yolculuğuna uğurlanmıştı. Başkan Kul, şehit ailelerinin kendilerine emanet edilen kutsal değerler olduğunu belirtip, “Şehit ailelerimiz bize bu topraklar için seve seve canını veren şehitlerimizin, yiğitlerimizin emanetidir. Bu kutsal emanetlerin yanında olmak ve sorunlarına ortak olmak bizim en önemli görevimizdir.” dedi.

Şehidin amcası Fatih Mekan, babaannesi Esme Mekan ve aile efradına başsağlığı dileğinde bulunan ve taziyelerini ileten Terme Kaymakamı Emin Alıcı, “Sizin evladınız, bizim evladımızdır. Sizlerin acısı, bizim acımızdır. Acınızı yürekten paylaşıyoruz. Evladınız, bu vatan için, bu memleket için şahadet şerbetini içti. Geride bıraktığı en değerli varlığı olan sizler, şehidimizin devletimize, milletimize birer emanetisiniz.” Diye konuştu.

Terme Kaymakamı Emin Alıcı’nın ziyaretinde Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Emniyet Müdürü Murat Elkılıç, İlçe Jandarma Komutanı Talip Sevim, Askerlik Şube Başkanı Erkan Boz, İlçe Müftüsü Recep Apaydın, Terme İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, Hüseyinmescit Mahalle muhtarı Salih Küçük’de eşlik etti. Ziyaret sırasında Müftü Recep Apaydın tarafından Kuran-ı Kerim okunup dualar edildi.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler