TERME Yİ DUYARLI BULDULAR

15/08/2017

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonFed) Başkan Yardımcısı Haydar Özkan ve yönetim kurulu üyeleri Nihal Erkoç, Ramazan Etci, Semra Antep, Naciye Özçelik, Nurten Candan,Tuba Öner, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'u ziyaret etti.

KUL'A TEŞEKKÜR
HayKonFed Başkan Yardımcısı Haydar Özkan ve beraberindeki üyeler, Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ertan Keleş nezaretinde Terme Belediyesi Hayvan Barınağı'nı  yerinde inceledi. Keleş'ten barınak ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi  alan HayKonFed Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, Karadeniz Bölgesi'ndeki sokak hayvanlarının eksiklerini öğrenmek ve iyileştirme çalışmaları yapmak için ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi. Özkan, "Terme’yi gezdik. Çok hoşumuza gitti. Esnaf duyarlı ve su kapları koyuyor. Ayrıca barınakta da başarılı çalışmalar yapılıyor. Bir kaç küçük eksiklik var, onların da zamanla çözüleceğine inanıyoruz. Başkanımız Şenol Kul'a ve Termelilere hayvanlara gösterdikleri duyarlılık nedeniyle çok teşekkür ediyoruz" dedi.

GEREKEN YAPILIR
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da HayKonFed üyelerini Terme'de görmekten mutlu olduklarını söyledi. Başkan Kul, "Hayvanları barınaklarda tutmuyoruz. Barınaklarımızda bir süre kaldıktan sonra Samsun Barınağına teslim ediliyor. Burada kısırlaştırılıyor ve geri getiriliyor. Barınaktaki eksiklikleri elbette gideririz" diye konuştu.
Başkan kul, doğada hayvanların da hakkı olduğunu, insanların paylaşmayı bilmesi gerektiğini ve hayvanlara kötü davranılmasının önüne geçilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler