Terme’de Doğalgaz Çalışmaları Devam Ediyor

12/04/2017

Samsun’un Terme ilçesinde doğalgaz çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Aksa Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Doğan Gürler, Terme'de 6 bin 500 daireye doğal gaz ulaştırdıklarını açıkladı.

Aksa Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Doğan Gürler ve Terme şube sorumlusu Özgür Cihan Gül Belediye başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Terme Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ozan Savaş’ta hazır bulundu.

8000 DAİREYE DOĞALGAZ
İlçede devam eden doğal gaz çalışmaları hakkında Başkan Kul'u bilgilendiren Gürler, "Terme ilçesinde 2017 yılı sonuna kadar yapılacak çalışmalar ile 8000 daireye doğalgaz ulaşacak" dedi. Bu zamana kadar yapılan, devam eden ve planlanan çalışmalar ile ilgili harita üzerinde açıklamalar yapan Doğan Gürler, 2 bin 500 abonenin doğalgazdan faydalandığını ifade etti.

10 BİN METRE EK YATIRIM
İlçenin Elmalık, Çay ve Yenimahalle’de çalışmaların devam edeceğini belirten Gürler "2017 yılında 10 bin metre ek yatırım planlıyoruz. Terme Belediyesi ile koordineli çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımıza vermiş olduğu destekten ötürü Belediyemiz Başkanımız Sayın Şenol Kul’la tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

İSTİKRARLI ŞEHRİN TEMELLERİ ATILDI
Doğalgazın dünyada gelişmişlik göstergelerinden biri olarak kabul edildiğini ifade eden Belediye Başkanı Şenol Kul; “Hem dünyada hem de ülkemizde doğalgaza geçen kentlerin yaşam kalitelerinde gözle görünür bir artış yaşanmaktadır. Geleceğin Terme’si için koyduğumuz hedef doğrultusunda gelişmiş istikrarlı bir şehrin temellerini attık ve çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarda aksaklık olsun istemiyoruz. Planlı ve programlı şekilde ilerlemek niyetindeyiz. Halkımızın mağdur olmaması açısından çalışmalar titizlikle devam etmelidir. Bu bilgi alışverişlerimizi daha sık yaparak, Terme’de doğalgaz çalışmalarını tamamlamak istiyoruz. Kurumlar arası sağlıklı görüşmeleri halkımıza hizmet olarak dönüştürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler