Terme’de Haşereyle Mücadele Başladı

10/04/2017

Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü baharın gelmesi ile birlikte ilçe genelinde 78 mahallede larva mücadele çalışması başlattı.

Terme İlçesinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Terme Belediyesi işbirliği ile haşere ve sineklerin larvalama noktalarında yoğun ilaçlama çalışması başlatıldı. Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinesi ile yürütülen çalışmalar kapsamında yaz aylarında, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçmek için ilçedeki sulama kanalları, dere yatakları, pazar yerleri ve çöp konteynırları gibi sivrisinek üreme noktalarının ilaçlanmaya başladığı belirtildi.

2 araç ve 8 personelle başlayan ilaçlama çalışmaları yaz ayları boyunca Terme sınırları içerisinde bulunan 78 mahallede devam edecek.

 

YAZ SONUNA KADAR DEVAM EDECEK
Konu ile ilgili olarak bilgi veren Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ertan Keleş “ Vektör kontrolü çalışmalarımızın 1.etabı larva mücadelesi çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz, gerekli ekipmanları ile birlikte tüm sokak ve bahçelerdeki haşere üretmesi muhtemel alanları sürekli olarak kontrol ediyor ve ilaçlıyorlar. Sinek, böcek, haşerat ve benzeri canlıların üremesini asgariye indirmeye çalışıyorlar. Vatandaşlarımız bu konuda bizlere ne kadar yardımcı olursa çalışmalarımız ve haşeratla mücadelemiz o kadar başarılı olur. Larva mücadelesi 1. etabı sonrasında 2.etap çalışmalarına ve uçkun mücadelemize başlayacağız. Yaz sonuna kadar bu mücadelemiz aralıksız olarak devam edecektir” dedi.

 

İLAÇLAR SAĞLIK BAKANLIĞINCA ONAYLANMIŞ 
Vektörle mücadele çalışmalarında erken dönem ilaçlama sayesinde sivrisinek ve haşere sorununa şimdiden çözüm bulmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Şenol Kul, Sağlık Bakanlığınca Halk Sağlığı kapsamında mücadelesi yapılan haşerelere karşı ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispatlanmış ilaçlar kullanıldığını belirterek toplum sağlığı adına gerekli tüm çalışmaların büyük titizlikle sürdürüldüğünü ifade etti.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler