Başkan Kılıç mezuniyet coşkusuna ortak oldu

31/052019

Kılıç: “Terme’yi unutmayın”


 

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Terme Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen 2018-2019 öğretim yılı mezuniyet törenine katılarak öğrencilerin ve ailelerinin heyecanına ortak oldu.


 

OMÜ Terme Meslek Yüksekokulu'nda bu yıl mezun olan 85 öğrenci diplomalarını alarak mutluluklarını aileleriyle paylaşırken, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'da öğrencilerin heyecanına ortak oldu. MYO Müdürü Doç. Dr. Erol Terzi ev sahipliğinde okul binasında gerçekleşen törene katılan başkan Kılıç, yeni mezunların yeni hayatlarını ve mezuniyetlerini kutladı.


 

AYDINLIK GELECEĞİMİZİN TEMİNATI

Törende bir konuşma yaparak öğrenci ve velilere seslenen Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bugün öğrencilerimizin öğretim hayatından sonra verimli olacakları, ülkemize katkı sunacakları ilk gün. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çok veciz bir sözü var “Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür.” Peygamber Efendimizde bir hadisi şeriflerinde “Vatan sevgisi imandandır” demiştir. Sizlerin bu çerçevede ülkemiz için, şehrimiz için çok güzel hizmetler üreteceğinize yürekten inanıyorum. Sizler bizim aydınlık geleceğimizin teminatısınız.” dedi.


 

TERME’YE AİDİYET DUYGUSUNU KAYBETMEYİN

Aileleri de tebrik eden Başkan Kılıç, "Bu gururu yaşadığınız için sizleri kutluyorum. Öğrenim süresince sizlere katkı veren hocalarımız ve ailelerinize teşekkür ediyorum. Sizleri bu şehirde ağırlamaktan onur, gurur duyduk. Bu şehre olan aidiyet duygusunu kaybetmeyin. Rabbim hepinizin yolunu, bahtınızı açık etsin. Terme ile ilgili güzel duygularınızı gittiğiniz her yerde Terme’nin temsilcisi olarak güzel duygularla yâd edin. Terme’yi unutmayın” diye konuştu.


 

Mezuniyet töreni protokol konuşmaları, diploma töreni ve kep töreni ile son buldu. Törene Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Batı, MYO Müdürü Doç. Dr. Erol Terzi, KYK Terme Yurt Müdürü Fikri Sayılır, belediye meclis üyeleri Osman Mümin Ertan, Ahmet Kumbasar, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler