Başkan Kılıç talimat verdi

27/09/2019

Ekipler imdadına yetişti

 Samsun'un Terme İlçesi'nde evinden çıkamayan yaşlı kadın için gelen telefon üzerine ekipleri harekete geçiren Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, yaşlı kadının imdadına yetişti.

 

Terme'nin Sivaslar Mahallesi'nde yalnız kalan 70 yaşındaki Menevşe Kocabıyık'ın imdadına Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç yetişti.

ACİL TALİMAT

Başkan Kılıç, kendisine gelen ihbar telefonu sonrasında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri anında harekete geçirdi. Eşi, Samsun'da tedavi gördüğü için evde yalnız kalan yaşlı kadını, belediye ekipleri acılar içinde çaresiz halde buldu. Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yasin Çakır'ın da eşlik ettiği ekipler, yaşlı kadını hızla 112'yi arayarak sağlık ekiplerine haber verdi. Kocabıyık, Terme Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

BAŞKAN KILIÇ'TAN HASTANEDE ZİYARET

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, tedavi altına alınan Kocabıyık'ı ziyaret ederek, yetkililerden sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Belediye olarak her zaman vatandaşların yanında olduklarını dile getiren Başkan Kılıç, "Sosyal belediyecilik anlamında ekiplerimiz her zaman sahada. İhtiyaç sahiplerinin yardımına koşmak için elimizden gelen gayreti imkânlarımız ölçüsünde gösteriyoruz. Menevşe teyzemizin sağlık durumu gayet iyi. Hastanemizde gerekli bakımları yapılacak. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz de gerekli yardımları yapacak. Teyzemizi yalnız bırakmayacağız" diye konuştu.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler