Meydanda Coşkulu Kutlama

29/10/2019

Samsun'un Terme İlçesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96'ıncı yılı yapılan programla büyük bir coşku içinde kutlandı

-
Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. Kuruluş Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Terme’de kutlama programı düzenlendi. 

Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meydanı'nda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme Cumhuriyet Başsavcısı Habibullah Keser, İlçe Emniyet Müdürü Beytullah Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Eren Dede, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, Meclis Üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HAKLI GURUR
Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu yaptığı töran konuşmasında, "Cumhuriyetimizin 96'ıncı yılını kutlamanın sevincini ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugünün ülkemizin her köşesinde 81 vilayetimizde, 922 ilçemizde, Türk Milleti'nin olduğu her yerde cumhuriyetin onurunu, heyecanını ve haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz" dedi.

Öğrencilerin hazırladığı şiir, şarkı ve halk oyunu gösterileri ile devam eden program, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği Cumhuriyet konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere verilen ödüllerle sona erdi.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler