Terme 100. Yılda 100 Bin Kitap Okuyor. Samsun Okuma Vakti

22/05/2019

Milli Mücadelenin 100. Yılında Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “100. Yılda 100 Bin Kitap Cahit Zarifoğlu Okuyorum" projesi kapsamında Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanında toplanan yüzlerce öğrenci Cahit Zarifoğlu kitapları okudu.

Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ilk, orta ve lise olmak üzere 3 farklı kategoriden oluşuyor. Her kategoride Cahit Zarifoğlu’nun farklı kitaplarının yer aldığı projede öğrenciler proje sonunda okudukları kitaplar üzerinden sınava girecek. Sınavda dereceye giren öğrencilere ise çeşitli ödüller verilecek.

ERSOY: HEDEF 100 BİN KİTAP

Projenin tanıtımı için Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanında toplanan yüzlerce öğrenci Cahit Zarifoğlu’nun kitaplarını okudu. Terme İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy proje ile alakalı yaptığı açıklamada, “ Düzenlediğimiz bu yarışmayı yaklaşık 100 bin kitap okuma ile sonuçlandırmayı hedefliyoruz. 100 bin kitap hedefine velilerimiz ve tüm paydaşlarımızla birlikte ulaşmayın planlıyoruz. Nihai amacımız okumayla ilgili alışkanlıklarını öğrencilerimizin okuduklarını anlamalarını ve hayata dönük davranışlarını geliştirmek. Davranışa dönüştürmesini  başarmak. Bunun içinde okullarda öğretmenlerimiz her türlü taktiği ve desteği vermeye devam ediyorlar.” şeklinde konuştu.

EĞİTİME DESTEK VERECEĞİZ

İslam dininin ilk emrinin "oku" olduğunu hatırlatarak, okumanın önemine değinen Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ülkemizde maalesef kitap okuma oranı çok alt seviyelerde. Televizyon başında, telefon başında, bilgisayar başında geçirdiğimiz vakit çok fazla ama maalesef kitaplarla haşır neşir oranımız çok daha düşük. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu bu etkinliğe farkındalık oluşturmak için bizde katıldık. Dinimiz, bizlere beşikten mezara kadar okumayı, öğrenmeyi emrediyor. Dolayısıyla bizler her zaman okumaya, öğrenmeye gayret edecek, eğitime desteğimizi arttırarak sürdürmeye devam edeceğiz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Programa Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçe milli eğitim müdürü Özer Ersoy, şube müdürleri, öğretmenler ve 300 öğrenci katıldı.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler