Terme’de TÜBİTAK bilim fuarı sergisi açıldı

10/06/2019

Terme ilçesinde, 4006 TUBİTAK bilim fuarları destekleme programı kapsamında Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Proje sergilerinin açılışı yapıldı.

Açılışa, Terme Belediye Başkan Vekili Hayrettin Akkuş, AK Parti Terme İlçe Başkanı İbrahim Ar, belediye meclis üyesi Aydın Ekiz, belediye başkan yardımcıları Yasin Çakır ve Kamuran Toker, Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Celal Kurt, okul öğretmenleri veliler ve öğrenciler katıldı.

Terme Belediye Başkan Vekili Hayrettin Akkuş, Ulviye Kır İmam Hatip Ortaokulu’nun düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı proje sergisini gezdi. Öğrencilerin ürettiği projeleri inceleyen belediye başkan vekili Hayrettin Akkuş, öğretmen ve öğrencilerden proje çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

“GELECEK ADINA ÜMİT VERİCİ”

Bilim fuarının açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Akkuş, “Bilimsel çalışmalarda yeni ufuklar açacak bu tür bilim fuarlarının ilçemizde de düzenlemiş olması öğrencilerimiz ve okullarımız açısından çok faydalı ve gelecek adına ümit verici olarak görüyoruz. Öğrencilerin yaptıkları bu projeler  ileride büyük başarılara atılacak imzaların ilki olacağına inanıyorum. Geleceğimizin teminatı ve aydınlık yarınları olan çocuklarımıza güzel bir gelecek sunmak biz büyüklerin görevi. Bunun yolu da eğitim ve eğitime katkıdan geçiyor. Başarılarının devamını diliyorum " dedi.

Habere Ait Görseller

Benzer Haberler