Başkanın Mesajı

Bilindiği üzere ülkemiz son 10 yılda büyük bir kalkınma ivmesi yakalamıştır. Değişim ve gelişim süreçlerini her alanda görmek, ülkenin her şehrinde izlemek mümkün.

Terme Belediyesi olarak bizler de ekonomik, sosyal, kültürel, sportif ve turizm alanlarında projelerimizi bir bir planlayarak Terme’nin bu değişim ve gelişim rüzgarından pay almasını sağlayacağız. Kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektörle işbirliği içerisinde altyapı ve üstyapı çalışmalarımızla Terme artık hak ettiği yeri bulacaktır.

Tarihiyle ve doğasıyla yaşanabilir bir şehir olmanın yanı sıra ülke istihdamına büyük katkı sağlamak amacındayız. Çamlığıyla, gölleriyle mavinin yeşille buluştuğu, Amazonlar diyarı Terme’yi turizm şehri yapmaya kararlıyız.

Eğitimden sağlığa, spordan sanata onlarca yatırımı şehrimize kazandırmak istiyoruz. Dönüşen Terme’yi inşa eden çalışmalarımızla Termemize yeni bir çehre çizmeyi planlıyoruz. Bu süreçte tüm Termelileri yanımızda görmekten gurur duyarız.

Terme’de yaşamak bir ayrıcalıktır; çünkü pirinciyle, pidesiyle tarihiyle doğasıyla birçok tadın bir arada bulunduğu güzel bir şehirdir Terme… Bu doğanın, iklimin, suyun, tarihin ayrıcalığı gelin hep birlikte yaşayalım